Aktualności

Podsumowanie VIII Katowickich Dni Elektryki

Dziękujemy za owocne spotkania i możliwość prezentacji podczas VIII Katowickich Dni Elektryki. Poniżej relacja z  VIII KDE, która dostępna jest także na www.sep.katowice.pl

VIII Katowickie Dni Elektryki pod Honorowym Patronatem  Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka i Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy odbyły się w dniach 11 czerwca oraz 14 i 15 czerwca 2016 roku.

Organizatorem imprezy był  Oddział Zagłębia Węglowego SEP przy współpracy z Miastem Katowice.
W sobotę 11 czerwca 2016 roku w Elektrowni Łaziska odbyło się seminarium historyczne poświęcone pamięci członka honorowego SEP prof. Stanisława Andrzejewskiego.
Tego samego dnia w Kościele Garnizonowym odprawiona została msza święta w intencji elektryków
i energetyków.

Drugi dzień obfitował w wiele wydarzeń, które miały miejsce w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Oficjalne otwarcie KDE odbyło się na sesji inauguracyjnej przed XI Konferencją naukowo-techniczna „Bezpieczeństwo w Elektryce i Energetyce”. List od Sekretarza Stanu w Ministerstwie Energii Grzegorza Tobiszowskiego odczytał doradca ministra Jacek Srokowski.
List od Wojewody odczytał prowadzący Sesję inauguracyjną były prezydent Katowic Piotr Uszok.
Prezydent Katowic Marcin Krupa wręczył na ręce prezesa OZW Jerzego Barglika symboliczny klucz do bram Miasta Katowice.

Konferencja złożona była z  trzech sesji wykładowych, panelu dyskusyjnego i podsumowania. Hasła poszczególnych sesji:  „Nowe technologie i  bezpieczeństwo elektryczne w przemyśle”, „Energetyka konwencjonalna – budować nowe źródła czy modernizować stare?” , „Bezpieczeństwo elektryczne w budownictwie”. Dyskusja panelowa : „Energetyka oparta na węglu, gazie, lub na energii jądrowej?”. W konferencji uczestniczyło 249 osób.

W holu sali konferencyjnej promowały się firmy: swoje stoiska miały m.in. KAMSOFT SA, ELTRANS
Sp. z o.o. , STiP.pl, ELEKROBUDOWA SA Katowice, OPA LABOR Sp. z o.o., ELBUD Katowice Sp. z o.o., Energoprojekt-Katowice SA, ZIAD Bielsko-Biała, TAURON Wytwarzanie SA, SBB Energy, Pro Novum Sp. z o.o., EL-TEAMSp. z o.o. Instytut Technik Innowacyjnych EMAG, CenterMed Katowice,
Wydawnictwo Śląsk, Czasopisma Energetyka i Śląskie Wiadomości.

Konferencji towarzyszyła wystawa samochodów  o napędzie elektrycznym, grały orkiestry – Elektrowni Jaworzno III i Elektrowni Łaziska, w punkcie medycznym można było zmierzyć sobie  ciśnienie i poziom cukru,  zakupić interesujące  książki o Katowicach Wydawnictwa Śląsk, obejrzeć prezentacje wielu  firm z branży elektryczno-informatycznej. Po centrum Katowic jeździł specjalny wagon tramwajowy z reklamą Katowickich Dni Elektryki.

Tego dnia, wieczorem, odbyła się uroczysta gala, na której  zostały wręczone  rekomendacje SEP, odznaczenia i wyróżnienia  stowarzyszeniowe, po czym  uczestnicy wysłuchali wspaniałego koncertu   „Najpiękniejsze melodie musicalowe” w wykonaniu Edyty Krzemień i Damiana Aleksandra.
W koncercie uczestniczyło około 300 osób. Na zakończenie  pierwszego dnia KDE odbył się koktajl towarzyski.

Drugi dzień VIII KDE  to „Drzwi otwarte OZW SEP”. W domu Technika NOT  działały Poradnie- Elektryczna i Energetyczna,  Norm i Przepisów Elektrycznych oraz  Ośrodek Rzeczoznawstwa.  Można było zdawać egzaminy kwalifikacyjne w zakresie  wszystkich grup: G-1, G-2, G-3. Zainteresowani mogli uzyskać informacje o działalności  statutowej Oddziału. Wyświetlane były filmy dokumentujące  działalność i historię OZW SEP.

Katowickie Dni Elektryki zostały zakończone oddaniem przez prezesa OZW SEP Jerzego Barglika kluczy do bram Miasta Katowice wiceprezydentowi Katowic – Bogumiłowi Sobuli. Między innymi świadkami tego wydarzenia byli członkowie Komisji Kwalifikacyjnych i osoby egzaminowane. 
Wszystkim uczestnikom Katowickich Dni Elektryki dziękujemy.  Kolejne KDE odbędą się 2019 roku.
Szczegółowa relacja z Katowickich Dni Elektryki oraz galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej OZW SEP  oraz zostanie opublikowana w „Śląskich Wiadomościach Elektrycznych” i czasopismach stowarzyszeniowych.
wróć do aktualności

Szybki kontakt

ELTRANS Sp. z o.o.
ul. Inwalidzka 11
41-506 Chorzów
 
Zadzwoń do nas:
32 349 50 50
32 349 50 31
Napisz do nas:
info@eltrans.pl


Należymy do
 

Oferta

Zainteresowany? Zapoznaj się z naszą ofertą handlową

Sklep on-line

Nie czekaj! Już dziś kup produkty dostępne w sklepie on-line!
" title="" class="more">